Inovační den pro vaší firmu

Posuňte svůj business o velký krok vpřed za jediný den

Aneb vygenerujte s odborníky, startupovými firmami a studenty mnoho reálných nápadů pro rozvoj vaší firmy a získejte partnera pro jejich realizaci

Cílem vaší firmy není jen přilákat zákazníka, ale dlouhodobě si ho udržet. Proto bez inovací a nových nápadů pro rozvoj firmy se dříve či později neobejdete. Inovace má mnoho podob, ale základním spojovacím prvkem je vždy kreativita vedoucí k tvorbě nápadů a následná schopnost umět daný nápad či vizi proměnit v realitu. Oba dva kroky jsou nesmírně důležité, nelehké a na sobě naprosto závislé. Jak říkají někteří odborníci, inovace bez akce je pouze halucinace.

Srovnejte své nápady s ostatními

Vygenerovat větší množství nápadů, ze kterého lze následně vybrat a realizovat jen ty nejlepší nápady není úkol pro jednoho hráče ve firmě či samotného majitele. Ze zkušenosti víme, že životaschopné nápady, které se následně reálně uskutečňují, vznikají dnes jen za pomoci týmu, který je složen nejen z odborníků různého zaměření, ale také laiků, různých národností, věkového rozložení atd. Taková to skupina musí mít i svého „decision makera“, zodpovědného za finální rozhodnutí. Pak následně, společně s moderátorem inovačního procesu vzniká ideální složení inovačního týmu, který je připraven na generování velkého počtu nápadů řešících nové tržní příležitosti nebo stávající obchodní problémy.

„Teprve prodej výrobku je úspěšnou realizací dobrého nápadu. Bez prodeje jsou všechno pouze řeči. „

Ale jak zvyšovat prodej? Jakou mít úspěšnou obchodní strategii? Kde se inspirovat?

 

Realizace nápadu vyžaduje „tah na bránu“

Samotná realizace vybraného nápadu musí mít jasný systémový proces opřený o kvalitní projektové řízení, kvalifikovaný realizační tým, který má dostatek času se tomu věnovat a finanční zdroje. Řada z těchto důležitých podmínek úspěšné realizace je však často v nesouladu s nastavenými firemními procesy nebo jejími zdroji. Nejvíce projektů ztroskotává na nedostatečné kapacitě týmu či jejich know-how, nízkých disponibilních finančních zdrojích nebo jednoduše rigidním a byrokratickým schvalovacím řízením.

Jednoduše se to říká, těžce vykonává

Pro řadu malých a středních firem, které ví, že by měly tímto směrem jít, je to však začarovaný kruh. Je pochopitelné, že nemají vlastní inovační oddělení a vše stojí na jejich majitelích či 1-2 klíčových lidí, kteří nemají kapacitu a ani know-how toto řešit. Jejich business dlouhodobě běží v zaběhnutých kolejích a zorné pole pro nové příležitosti je omezené. Dále naráží na nedostatek schopných odborníků a finančních zdrojů pro rozvoj dlouhodobě udržitelného inovačního procesu. Sami si uvědomují, že realizovat nový nápad, je jeden z nejtěžších úkolů ve firmě, a případný neúspěch by mohl i celou firmu položit. Proto mnohdy raději od jakékoliv další expanze dávají ruce pryč, což je pochopitelné.

Inovační den je řešením pro firmy

V rámci Inovačního dne, uspořádaného na míru každému podnikateli, nabízíme náhled na nové tržní příležitosti nebo řešení jejich obchodních problémů.

Během jednoho dne spolu s různorodým týmem odborníků, začínajících startupů či studentů vygenerujeme mnoho nových nápadů a co je důležité, také cesty k jejich samotné realizaci.

Jestliže to povaha problému či nápadu umožňuje, vymyšlený nápad bude během dne otestován na reálných zákaznících. Tím podnikatel získá rychlou zpětnou vazbu od svých potenciálních klientů a okamžitě se tedy dozví, zda má nápad potenciál uspět na trhu. Tento proces vede k omezení rizika neúspěšného uvedení nápadu na trh, navíc rychle a s velmi nízkými náklady.

Pokud se na konci dne ukáže, že vymyšlené nápady a cesty k jejich realizaci mají vysoký potenciál uspět a podnikatelé či podnikatelky se rozhodnou pro jejich reálné uvedení, mohou využít navazujících služeb poradenské platformy DEPO, v rámci kterých Vám odborníci pomohou dané nápady realizovat nebo pro jejich realizaci najít strategického partnera. Za jeden den tak podnikatelům umožníme podívat se na jejich business z jiného úhlu pohledu, spolu s odborníky navrhnout na trhu reálně uplatnitelné řešení a ve výsledku nastartovat cestu k jeho dalšímu růstu.

Pokud byste měli zájem o uskutečnění inovačního dne na míru Vaší společnosti, či máte jakékoliv dotazy neváhejte nás kontaktovat.

 

Více informací jak vypadá inovační den Vám poskytne:

Michal Ciffra – michal.ciffra@nsgmorison.cz    depo.nsgmorison.cz

nebo Radka Prachařová, mob.737 77 38 11 radka.pracharova@nsgmorison.cz